UPS Kargo Takip

UPS Kargo Takip

UPS Kargo takip, UPS kargo firması tarafından size ulaştırılan kargonuzun genel olarak hangi durumda olduğunu belirtmektedir. Genellikle kargo yola çıktığı andan itibaren önemli transfer noktaları, şubeler ve işlemler sisteme girilmektedir. Böylece hem siz hem de kargo firması kargonuzun takip işlemini gerçekleştirebilmektedir.

Kargo Takibi Yapmanın Avantajları

Kargonuzu takip etmek önemli bir durum gibi görülmeyebilmektedir. Ancak kargo takibi yapmanız size birçok avantaj sağlayacaktır. Bunlardan en önemlisi ve birincisi, kargonuzun durumunu ve nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Yaşanabilecek bir kayıp durumunda kargonuzun en son hangi şube, araç ya da transfer merkezine ulaştığını bilebilirsiniz. Böylece kargonuzu bulma ya da bildirme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun dışında kargonuzun nereden geldiğini, ne zaman ulaşacağını, hangi ilde olduğunu öğrenebilirsiniz. Kargonuzun genel olarak durumunu bilebilirsiniz.

UPS Kargo Takip İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

UPS Kargo takip işlemi için öncelikle UPS Kargo resmi web sayfasına girerek kargo takip butonunu seçmelisiniz. Bunun ardından size iletilmiş olan kargo takip numaranızı ilgili alana yazmalısınız. Sorgula butonuna basmanızın ardından ise karşınıza kargonuzun bilgileri çıkacaktır. Kargonuzun hangi tarihte, hangi saatte, hangi işlemin yapıldığını görebilirsiniz.

Kargo sorgulama ekranında gönderen kişi, gönderici adresi, alıcı adresi, alıcı ismi gibi bilgiler de bulunmaktadır. Buradan kargonuzun iletileceği adresi ya da bilgileri görerek yanlışlık durumunu kargo firmasına iletebilirsiniz. Gerekli değişiklikler yapılarak kargonuzun size ulaştırılması sağlanacaktır. 

Önceki Yazılar
Sonraki Yazılar

post written by:

0 Comments: