TNT Kargo Takip

TNT Kargo Takip

TNT Kargo takip kargonuz gönderici kişi tarafından TNT Kargo’ya iletilmesi durumunda başlamaktadır. Bu takip işlemi için size genellikle sms yolu ile takip numarası iletilmektedir. Ancak satın alma işleminizi bir platform üzerinden gerçekleştirdiyseniz bilgilerinizi size kargo iletmeyecektir. Bu durumda sorumlu kişi satın alma işlemini gerçekleştirdiğiniz platformdur.

Kargo Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Kargo takip işleminizi gerçekleştirmek için uygulayacağınız adımlar bulunmaktadır. Eğer kargonuzu kargo web sitesi üzerinden takip etmek isterseniz ilgili web siteye giriş yapmanız gerekmektedir. Bu işlemin ardından karşınıza çıkan sayfada ilgili bilgileri girmelisiniz. Burada istenen bilgi genellikle kargo takip numaranız olmaktadır. Ancak cep telefonu numarası ya da T.C. kimlik numarası ile de takip işlemi yapılabilmektedir.

TNT Kargo Takip İle Hangi Bilgilere Ulaşılabilir?

TNT kargo takip işlemi sonucunda kargonuz size temel olarak şu bilgileri sunacaktır; konum, durum ve işlem. Konum, kargonuzun en son hangi şubeden araca yüklendiğini ve hangi transfer merkezinde olduğunu göstermektedir. Durum ise kargonuzun durumunu gösterir. Örneğin kargonuz yolda mı, şube de mi, taşıma durumunda mı, yüklendi mi gibi bilgileri size iletmektedir. 

Kargolar kimi zaman doğrudan değil transfer yoluyla gelmektedir. Bu durumda kargonuzun hangi transfer merkezinde olduğu ve ne zaman iletildiği de size belirtilmektedir. En son gösterilen bilgi ise kargonuzun dağıtımda olduğudur. Eğer kargonuz dağıtımda olarak gözüküyorsa gün içerisinde size teslim edilecek demektir. 

Önceki Yazılar
Sonraki Yazılar

post written by:

0 Comments: