PTT Kargo Takip

PTT Kargo Takip

PTT Kargo takip işlemi için kişinin kargo takip numarasına sahip olması gerekmektedir. Bu takip numarası ile PTT Kargo resmi sitesinde bulunan kargo takip seçeneğinden yararlanılabilmektedir. Böylece kargonuz size ulaşmadan önce yola çıktığı andan itibaren nerede bulduğunu öğrenebilirsiniz.

PTT Kargo Takip Bilgilerine Nereden Ulaşılır?

PTT Kargo takip bilgileri, takip işleminin gerçekleştirilmesini sağlayan bilgilerdir. Genellikle en önemli bilgi kargo takip numarasıdır. Kargo takip numarası, kargonuz yola çıktığı andan itibaren size sms yoluyla iletilebilmektedir. Ancak yaşayacağınız herhangi bir aksilik durumunda size en yakın PTT şubesine giderek isim soyisim ile numaranızı öğrenebilirsiniz. Dilerseniz PTT Kargo müşteri hizmetlerini arayarak da gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kargo Takibi İle Bildirilen Durumlar ve Anlamları

Kargo takibi sırasında karşınıza sunulan belirli durumlar bulunmaktadır. Bunlardan birincisi kargo araca yüklendi bildirisidir. Bu bildiri kargonuzun evraklandırıldığı ve taşınmak üzere araca yüklendiğini bildirmektedir. İkinci bildiri ise kargonuzun yolda olduğudur. Eğer kargonuz yolda olarak gözüküyorsa, kargo aracı hareket halinde demektir. Bir diğer karşılaşılan bildiri ise transfer merkezidir; bunun anlamı kargonuzun transfer merkezinde başka bir araca transfer edildiğidir.

Bu bildirimlerin sonuncularından biri kargonuzun şubede olduğudur. Bunun anlamı kargonuz şubeye geldi ve dağıtım için hazırlanıyor demektir. Son bildiri ise kargonuzun dağıtımda olduğudur. Burada kargonuz dağıtım aracına yüklenir ve adresinize ulaştırılmak üzere dağıtıma çıkmış demektir. 

Latest
Sonraki Yazılar

post written by:

0 Comments: