DHL Kargo Takip

DHL Kargo Takip

DHL kargo takip işlemi ile beraber, DHL Kargo’da bulunan taşıma durumunda olan ürününüzün durumunu takip edebilirsiniz. Bu takip işleminde kargonuzun nerede olduğunu, hangi işlem sırasında bulunduğunu, tahmini teslimat tarihini öğrenebilirsiniz. Böylece kargonuzun ne zaman size ulaşacağını tahmin edebilirsiniz. Ya da kargonuzun kaybolduğunu, bir problem ile karşılaştığını, gecikme varsa nedenini fark edebilirsiniz. 

DHL Kargo Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

DHL kargo takip işleminin gerçekleştirilmesi için öncelikle kargodan size iletilen takip numarasına ihtiyaç vardır. Bu takip numarasını kargonun web sitesinde ilgili alana yazarak kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz. Bunun yanında T.C. kimlik numaranızla ya da cep telefonunuzla da kargo takip işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu işlem genellikle kargo firmasının web sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Ancak satın alma işleminizi bir platform üzerinden gerçekleştirdiyseniz kargo takip işleminizi o platform üzerinden yapabilirsiniz.

Kargo Takip İşlemi Neden Uyarı Verir?

Bazen kargo takip işlemi sırasında kişiler uyarı ile karşılaşmaktadır. Bu uyarının genel olarak üç sebebi bulunmaktadır. Bunlardan birincisi yanlış bilgi girilmesidir. Girdiğiniz kargo takip ya da T.C. kimlik numarasını yanlış girmeniz durumunda kargonuz bulunamayacaktır. 

İkinci bir neden ise kargo firmasının işlemleri tam olarak sisteme girmemiş olmasıdır. Genellikle bu uyarı kargo firması tarafından düzeltilebilmektedir. Üçüncü neden ise kargonuza ait bilgilerin doğru olarak kargo firması tarafından takip için oluşturulmamış olmasıdır. Kimi zaman firma tarafından bu tarz sistemsel problemler kargo takibini engellemektedir.

Önceki Yazılar
Sonraki Yazılar

post written by:

0 Comments: