Aras Kargo Takip

Aras Kargo Takip

Aras Kargo takip işlemi araskargo.com.tr/tr/ adresinden gerçekleştirilen takip işlemidir. Bu işlem ile Aras Kargo tarafından size iletilecek olan kargonun güncel olarak durumunu öğrenebilirsiniz. Kargonuzun hangi adresten size iletileceğini, tahmini ulaştırma tarihini öğrenerek kargonuz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kargomun Kaç Günde Geleceğini Nasıl Öğrenebilirim?

Bir kargonun size iletileceği gün sayısının en temel faktörü arada bulunan kilometre sayısıdır. Kilometre sayısı büyüdükçe doğal olarak size ulaşacağı süre de uzayacaktır. Eğer kargonuzun size kaç günde geleceğini öğrenmek istiyorsanız kurumsal web siteye girmeniz gerekmektedir.

Aras kargo kurumsal sitesinin altında “kaç günde” isimli bir bölüm bulunmaktadır. Bu bölüm kargo takip yazısının yanında gri silik bir şekilde bulunmaktadır. Bu butona basmanız durumunda çıkış ve varış ilini seçerek sürecin ne kadar uzun olacağını öğrenebilirsiniz.

Aras Kargo Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Aras Kargo takip işlemi için öncelikle araskargo.com.tr/tr/ adresine giriş yapılmalıdır. Bunun ardından karşınıza çıkan ana sayfada aşağıya doğru inerek kargo takip seçeneğini görebilirsiniz. Burada bulunan ilgili alana gönderi takip numaranızı girmelisiniz. Gönderi takip numarası size daha önceden gönderilen gönderinize ait smste bulunan numaradır. 

Eğer e-ticaret sitesi ya da platformundan alışveriş gerçekleştirdiyseniz de burada ilgili alana şirket ve takip numaranızı girmelisiniz. Bu işlemin ardından kırmızı oka basmanız yeterli olacaktır. Karşınıza saniyeler içerisinde kargonuza ait takip bilgileri çıkacaktır.

Önceki Yazılar
Sonraki Yazılar

post written by:

0 Comments: